Strona główna » Dieta » Dieta mleczna

Dieta mleczna

Dieta mleczna

Jak sama nazwa wskazuje dieta mleczna polega na spożywaniu dużej ilości mleka jako składnika głównego bądź dodatkowego. Nie jest jednak ona przeznaczona dla wszystkich osób, dlatego należy się wcześniej skonsultować z lekarzem z odpowiednim doborem posiłków. Czas trwania diety wynosi 7 dni jednak można ją przedłużyć do maksymalnie 10 dni. Aby dieta była skuteczna należy ją powtarzać raz w miesiącu, wtedy staje się ona najbardziej efektywna. Nie ulega wątpliwości, że dieta zaspokaja organizm w niezbędne dla organizmu mikroelementy, wapń oraz białko. Są jednak również i minusy.

Podczas diety do organizmu dostarczana jest duża ilość białka zwierzęcego w związku z tym należy zachować umiar oraz ostrożność. Spożywanie napojów mlecznych takich jak mleko, kefir, maślanka znacznie wspomagają odchudzanie. Ich pozytywne działanie przejawia się również w tym, że pomagają w nadciśnieniu, które w obecnych czasach jest dość częstym zjawiskiem. Podstawowym warunkiem aby dieta mleczna była skuteczna jest spożywanie co najmniej jednego posiłku, które w menu zawiera twaróg, mleko bądź napój mleczny.

Nikt nie ma wątpliwości do tego, że dieta ta ma ogrom właściwości dla organizmu. Szczególnie ważne jest wapno, które odpowiada za prawidłowe utrzymanie wagi. Należy wspomnieć o tym, jaką ważna rolę w diecie prócz wymienionych produktów odgrywa miód. Wzmacnia on nasze serce oraz dostarcza dodatkowej energii do organizmu. W czasie diety zaleca się również spożywanie dużej ilości owoców oraz wody z cytryną.