Strona główna » Dieta » Dieta wysokobiałkowa Charlesa Clarka

Dieta wysokobiałkowa Charlesa Clarka

Dieta wysokobiałkowa Charlesa Clarka

Jest to dieta znacznie różniąca się od diety Dukana. Nie opiera się bowiem na często skomplikowanych potrawach, które wymagałyby od nas dużego zaangażowania, czasu, chęci i zasobów portfela. Jest to dieta skierowana do osób które lubią po prostu dobrze zjeść. Podstawowym jej założeniem jest wyeliminowanie z codziennego menu węglowodanów, które zawierają:

Białej mąka,
Ryż,
Makaron,
Pieczywo,
Ciastka,
Cukry, a także produkty, które zawierają go w nadmiernej ilości.

Wyeliminowanie tych produktów pozwoli na spalenie tłuszczu a nie mięśni, tak istotnych także w procesie odchudzania.
Wiele ciekawych przepisów można odnaleźć w książce pana profesora Charlesa Clarka pod tytułem „Bezpieczna dieta wysokobiałkowa”. Godne podkreślenia jest tutaj słowo BEZPIECZNA, czego nie możemy powiedzieć o restrykcyjnej diecie, którą jest dieta Dukana.

Warto także pamiętać iż osoby z problemami związanymi z trawieniem lub na przykład wątrobą przed przystąpieniem do owej diety powinny koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Dieta wysokobiałkowa o której piszę jest bezpieczna ponieważ nie jest nastawiona na spożywanie jedynie białka. Zalecana jest jego duża ilość ale ważne także abyśmy łączyli je z licznymi warzywami czy też owocami. Dozwolone są także produkty tłuszczowe. Oczywiście tutaj trzeba zachować odpowiedni umiar. Najważniejsza jest oczywiście systematyka i trzymanie się tych podstawowych reguł. Jak każda dieta, także dieta Clarka wychodzi z założenia że aby osiągnąć zadowalający nasz efekt, należy odpowiednie odżywianie połączyć ze zdrowym wysiłkiem fizycznym.