Strona główna » Dieta » Dieta Mayra

Dieta Mayra

Dieta Mayra

Jak sama nazwa wskazuje, dieta ta została opracowana przez doktora Franza Mayra. Zr względu na dość radykalny charakter tej diety przed przystąpieniem do niej należy skonsultować się z lekarzem. Pozwala bowiem zrzucić dużą ilość kilogramów w dość krótkim czasie. Ponad to pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn i innych szkodliwych substancji. Jej głównym celem jest pobudzić nasz organizm do trawienia.

Dieta mayra opiera się głównie na spożywaniu produktów mlecznych i białego pieczywa. Twórca podkreślał, że powinny to być przetwory raczej pochodzące z ekologicznych gospodarstw, ponieważ przetworzone mogą zmniejszyć efekty diety. Ze względu na jej restrykcyjny charakter dieta nie może trwać dłużej niż siedem dni. Jeżeli chodzi o kwestię picia herbaty i kawy, oczywiście nie słodzonej to można je spożywać ale jedynie jedną szklankę dziennie.
W diecie dozwolone są następujące warzywa: rzepa, seler, marchew, pasternak, kapusta, papryka, szpinak, ogórki, cebula, sałata, a także rzeżucha.

Mayr zwracał uwagę na to co jemy i jak jemy. Posiłki spożywane przez nas powinny być przede wszystkim dokładnie gryzione i przeżuwane.
UWAGA! Diety nie powinny stosować osoby, które cierpią na anemię, mają tendencję do nie trawienia laktozy czy tez ćwiczą, pracują ciężko fizycznie. Aby zmniejszyć łaknienie osoby stosujące dietę Mayra powinny pić napar z Kozłka lekarskiego. A ilość spożywanego dziennie białka nie powinna przekraczać trzydziestu gramów. Często jest krytykowana ze względu na swoją monotonność i nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród lekarzy.