Strona główna » Seks i związki » Uczulenie na seks? To możliwe!

Uczulenie na seks? To możliwe!

Alergia na gluten, leki, białka mleka, kurz – ok, ale … alergia na seks? Brzmi kosmicznie, jednak okazuje się, że to równie prawdopodobny scenariusz. Sprawdź, czy objawy występują u Ciebie.

Uczulenie na seks? To możliwe!

Pierwsze objawy

Katar, zmęczenie, bóle mięśni, gorączka, nadmierna potliwość – te symptomy odpowiadają bardziej przeziębieniu lub grypie, tymczasem mogą dotyczyć również alergii na seks. Po czym poznać, że to nie zwykły wirus? Tego typu objawy pojawiają się podczas wytrysku lub po nim, w odstępie od kilku sekund do kilku godzin. Utrzymują się nawet do kilku dni, przez co mogą być mylone z przeziębieniem.

Uczulenie … na własną spermę

Pierwszy raz przypadek POIS, czyli choroby postorgazmicznej, odnotowano w 2002 r. Początkowo wśród naukowców zajmujących się tą przypadłością panowało przekonanie, że przyczyna związana jest z brakiem równowagi chemicznej, brakiem progesteronu lub zaniżonym poziomem testosteronu w mózgu. W 2012 r. pojawiła się jednak teza je podważająca. Holenderscy naukowcy z Utrecht University wskazali uczulenie na własną spermę jako główną przyczynę alergii. Poinformowali również, że sposobem leczenia powinno być odczulanie, podobnie, jak w przypadku innych uczuleń.

Dwa typy POIS

Według naukowców z Tulane University School of Medicine w Nowym Orleanie istnieją dwa typy alergii na seks. Pierwszy objawia się w okresie dojrzewania, natomiast drugi – po wejściu w dorosłość. W obydwu przypadkach symptomy są do siebie podobne i pojawiają się najczęściej około pół godziny po wytrysku. Ich zdaniem trudno jest wskazać jednoznacznie na przyczynę, aczkolwiek ma ona podłoże zarówno psychiczne, jak i biologiczne.

Czy jest nadzieja dla uczulonych?

Obecnie większość specjalistów stoi na stanowisku, że na ten moment alergia nie jest całkowicie uleczalna, jednak jej objawy można znacznie złagodzić poprzez odczulanie – w tym przypadku głównie poprzez stopniowe podawanie zastrzyków z rozcieńczonym nasieniem uczulonego.

Oceń ten artykuł.

2 komentarze

  • JamIn
  • 20 grudnia 2017

  Wyrazy współczucia dla wszystkich uczulonych…

  Odpowiedz
 1. Też się zawiodłam na Eco Slim.. Kupiłam, bo to w sumie jedyny taki preparat – chodzi mi o to, ze nie trzeba go połykać… a ja mam problem z tabletkami.. no i strasznie się rozczarowałam. Nie schudłam, a wydałam mnóstwo kasy. Na pewno nigdy więcej go nie kupie. Widzę, że ten cały Eco Slim rzeczywiście jest do bani… W Internecie aż roi się od negatywnych komentarzy. Dziwne, że producent nie zaprzestał jeszcze produkcji I z pewnością nie są to opinie wyssane z palca ja również dałam się nabrać na działanie tych kropli… piłam przez miesiąc i nic… tylko człowiek kase wydał. http://przegladtowarow.com/krople-eco-slim-odchudzanie-opinie-uzytkownikow-dawkowanie-cena-polsce.html Zawsze stroniłam od sportu, a czekoladę uwielbiam, więc wnioski każdy może wysnuć sam. Nie uważam, że byłam szczególnie otyła, ale zawsze miałam te 10 nadprogramowych kilogramów. Przyszedł jednak taki moment w życiu, że wiedziałam – albo teraz się za siebie wezmę albo niedługo będzie mi bardzo ciężko pozbyć się tuszy. Teraz wiem, że błędem było tak długie zwlekanie z tą decyzją.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *