Strona główna » Po męsku » Świąteczne swetry – hit czy kit?

Świąteczne swetry – hit czy kit?

Świąteczne swetry – hit czy kit?

Wydaje się, że podobnie. Kolorowe swetry nawiązujące do Mikołajek oraz magii świąt pojawiają się w sklepach już od października. W tym sezonie praktycznie każda znana marka (w tym również te luksusowe) ma je w swojej ofercie. Wybór jest szeroki, a cena przystępna. Chociaż trzeba przyznać, że tego typu sweter to propozycja nie dla każdego i nie do każdej sytuacji. O tym, jak i do czego je nosić, piszemy poniżej.

 

Wersja „na elegancko”

Jeśli w Twojej garderobie znajdują się głównie eleganckie ubrania, lubisz się nosić z klasą, „pod krawatem” i zwykle wybierasz stonowane kolory, zawsze możesz wybrać mniej rzucający się wzór dwu-kolorowy typu norweskiego. Dobrze będą się komponować do białej koszuli (kołnierz koniecznie na wierzchu). Wybierz model, w którym jednym z kolorów będzie biały, a drugi – granat, ciemna zieleń, bordo lub grafit.

Aczkolwiek warto wiedzieć, że kolorowe swetry pokazywały na światowych wybiegach najlepsze marki modowe, w tym m.in. Ralph Laurent (słynny Teddy Bear Sweater) , Burberry, czy Marc Jacobs.

 

Wersja „na luzaka”

Jeśli lubisz ubierać się nieformalnie i kolorowo, to zadanie ze swetrem masz sprawę ułatwioną – możesz śmiało pozwolić sobie na małe szaleństwo w postaci mixu kolorów i świątecznych wzorów. Renifery, bałwany, choinki, ciasteczka – nie ograniczaj się.

Zobacz, jak świąteczne swetry noszą inni:

Źródło: Instagram

Czym byłyby święta i zima, gdyby nie ugly sweater? 🙂