Strona główna » Styl życia » Jak wyglądać młodziej?

Jak wyglądać młodziej?

Jak wyglądać młodziej?
  1. Gruntowny przegląd szafy

Może nie jest to tak prosty i szybki trick, ale – znów – prostszy i szybszy, niż w przypadku kobiet. W końcu nie mamy tam aż tyle ubrań… Chodzi o to, aby pozbyć się starych, znoszonych i za dużych ubrań. Światła dziennego nie powinny oglądać również te rzeczy, w których chodziłeś 10, a nawet 5 lat temu. Więcej o przeglądzie szafy piszemy w artykule „4 kroki do udanej metamorfozy” – koniecznie sprawdź!

  1. Pielęgnacja twarzy

Nie wystarczy się ochlapać wodą, serio. I choćbyście byli największymi konserwatystami w tym zakresie, prawda jest taka, że o skórę trzeba dbać. A już na pewno nawilżać i używać kremów ochronnych przed słońcem (promieniowanie słoneczne przyspiesza starzenie w znacznym stopniu).

  1. Odświeżenie fryzury

Niektórzy nie mają pojęcia, ile to daje. I jak bardzo może wyjść facetowi na korzyść. A wystarczy niewielkie cięcie, zmiana przedziałku lub zakup gumy do włosów. Nie mówimy, że od razu macie wywalać tony żelu na włosy – co za dużo, to nie zdrowo. Poradźcie się jakiegoś fryzjera-stylisty albo koleżanki (Ci co mają żonę, to wiadomo – ona już na pewno o Was zadbała), a nie pożałujecie.

  1. Sport

Uprawianie sportu to nie tylko solidna dawka energii i sposób na rozładowanie stresu. To również jeden z eliksirów młodości – wysiłek fizyczny spowalnia proces starzenia się, poprawia kondycję, wytrzymałość i wygląd sylwetki. Same korzyści!

  1. Dieta

Tutaj niezmiernie ważne jest spożywanie produktów bogatych w antyoksydanty. Awokado, pestki słonecznika, maliny i borówki, imbir, rzeżucha – to jedzenie „robi robotę”. Co jeszcze? Przyprawy (goździki, kurkuma), czerwone mięso, zielone warzywa (szpinak, brokuły, kapusta, brukselka, szparagi), owoce (papaja, melon, cytrusy).

 

To proste rzeczy, które mogą dać ogromne efekty. Nie zapominajcie o piciu wody!