Strona główna » Seks i związki » Jakie pytania na temat seksu zadajemy najczęściej w Google?

Jakie pytania na temat seksu zadajemy najczęściej w Google?

Jakie pytania na temat seksu zadajemy najczęściej w Google?

Raport powstał w 2017 r. na zlecenie firmy Durex. Poznajcie jego wyniki:

  1. Gdzie znajduje się punkt G?

Tego można było się spodziewać. Niby wszyscy o tym słyszeli, ale niewiele osób potrafi go zlokalizować. Z pomocą przychodzi nam Durex, odpowiadając na to pytanie – otóż punkt G umiejscowiony jest zwykle w okolicach przedniej ścianki pochwy, w odległości ok. 5-8 cm od warg sromowych. Zadanie odnalezienia go będzie znacznie ułatwione, gdy kobieta będzie leżeć na plecach. Durex rozprawia się również z twierdzeniem, że dotarcie do tego punktu zawsze zapewnia świetny seks. Jest to delikatnie mówiąc dalekie od prawdy, z jednego względu: każda kobieta jest zbudowana inaczej, ma inną wrażliwość, świadomość seksualną i różnie reaguje na tego typu stymulację. Jedna może faktycznie mieć z tego przyjemność, a druga – niewiele odczuwać.

  1. Jak zapewnić kobiecie orgazm?

To bardzo dobrze, że mężczyźni o to pytają. Świadczy to o tym, że interesuje ich nie tylko własna przyjemność, ale również to, aby druga strona była przynajmniej równie zadowolona. Szkoda tylko, że nie pytają o to … swoich partnerek. One najpewniej będą wiedzieć. A jeśli nie są jeszcze nauczone własnej seksualności, zasada jest prosta – trzeba różnych rzeczy popróbować i powoli uczyć się siebie. Tylko pamiętajcie panowie: nic na siłę!

  1. Jak pozbyć się opryszczki?

Cóż, nie chodzi tutaj o opryszczkę na ustach, a o opryszczkę narządów płciowych, która objawia się zwykle mrowieniem, swędzeniem, bólami, czy pieczeniem w miejscach intymnych. U kobiet najczęściej występującą formą jest opryszczka warg sromowych, natomiast u mężczyzn – na żołędzi, trzonie penisa, w kroczu, na pośladkach lub odbycie. Bardzo trudno jest pozbyć się opryszczki samemu. W każdym z tych przypadków zalecana jest konsultacja lekarska.

  1. Czy mogę samemu pozbyć się choroby wenerycznej?

Jest to kontynuacja do pytania nr 3. Tutaj również zalecana jest wizyta u lekarza.

  1. Co to jest rzeżączka?

To kolejny temat z gatunku dolegliwości intymnych, który znalazł się w pierwszej 10-tce. Odpowiadamy: to jedna z najczęściej występujących chorób zakaźnych, które przenoszone są drogą płciową. Wywoływana jest przez bakterie Neisseria gonorrhoeae, lubiące ciepło i wilgoć. U mężczyzn rozwija się znacznie szybciej, niż u kobiet. Tutaj, podobnie jak w pozostałych „chorobowych” przypadkach, zalecana jest konsultacja z lekarzem.

  1. Jak powiększyć penisa?

Wiele osób uważa, że stwierdzenie: rozmiar ma znaczenie to mit. No nie do końca, panowie. Bo to, że to pytanie jest zadawane tak często, o czymś świadczy i trudno uwierzyć w to, że jest to problem powstający wyłącznie w głowie mężczyzny. Odnosząc się do samego pytania – obecnie metody powiększania rozmiaru członka możemy podzielić dwojako: na chirurgiczne i niechirurgiczne (np. tabletki). Wszystko zależy od tego, jakimi możliwościami finansowymi mężczyzna dysponuje, no i czy jest gotowy na ingerencję w jego ciało (w przypadku operacji).

  1. Jak zmierzyć penisa?

Kolejne, męskie pytanie. I od razu odpowiedź: najprościej używając linijki – można to zrobić zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie. Ewentualnie taśma miernicza.

  1. W jakim wieku można kupić prezerwatywy?

Jeśli chodzi o nasz kraj, nie obowiązuje ograniczenie wiekowe w tym zakresie – kondomy może kupić każdy.

  1. Jak włożyć męski organ płciowy do kobiecego organu płciowego?

Czyli inaczej: jak umieścić penisa w pochwie? Niektórzy się zdziwią, ale dla rozpoczynających przygodę z seksem odpowiedź na to pytanie jest bardzo istotne, ponieważ … wielu nie potrafi. Natrafiają bowiem na wiele przeszkód zarówno po stronie penisa, jak i pochwy. Ogólna i uniwersalna porada brzmi: delikatnie i powoli, jeśli to wasz pierwszy raz. Aby wszedł „gładko”, partnerka musi być w odpowiednim stopniu podniecona – to spowoduje, że w pochwie będzie dużo śluzu.

  1. Ile trwa seks?

To dość trudne pytanie. Każda para kocha się inaczej, lubi co innego, więc trudno określić to uniwersalnie. Seks powinien potrwać wystarczająco tyle, aby dał obydwojgu maksimum przyjemności. Tutaj ważna jest wzajemna komunikacja, szczerość, zrozumienie – tylko wtedy będzie można bardziej precyzyjnie to określić. Para musi się siebie wzajemnie nauczyć, czyli umieć rozpoznać potrzeby i wiedzieć, co zrobić, aby ta przyjemność z seksu była.

 

Oto pierwsza „dziesiątka”. Zaskoczeni? Może spodziewaliście się czegoś innego? To, co można powiedzieć, zagłębiając się w te pytania, to uczucie niepewności dotyczącej edukacji seksualnej w szkołach. Niepewności, ale też obawy. Bo internet, jak wiemy, to często różne niesprawdzone źródła i fałszywe informacje, dlatego dobrze byłoby, żeby młodzież taką wiedzę uzyskiwała albo od rodziców albo podczas zajęć do tego przeznaczonych. Być może kiedyś tak będzie…