Strona główna » Zdrowie » O tych właściwościach piwa nie wiedziałeś

O tych właściwościach piwa nie wiedziałeś

O tych właściwościach piwa nie wiedziałeś

 

  1. Chroni przed zawałem

To, że nie tylko wino, ale również piwo (a konkretnie mała jego szklanka) może przyczynić się do uniknięcia zawału, odkryli włoscy naukowcy. Co więcej, ryzyko jest wtedy nawet o 40% mniejsze! Wszystko dzięki zawartym w nim drożdżom, które mają właściwości wspomagające krążenie i przeciwzakrzepowe.

  1. Podwyższa „dobry” cholesterol

Picie ok 330-350 ml piwa dziennie (2 małe szklanki) przyczynia się do podwyższania cholesterolu HDL, który ma pozytywny wpływ na nasz organizm – przede wszystkim oczyszcza tętnice, zmniejszając ryzyko wystąpienia miażdżycy.

  1. Działa wzmacniająco na układ kostny

Według naukowców z USA, piwo działa dobroczynnie na kości za sprawą zawartego w nim krzemu. Ważne: najwięcej krzemu zawierają piwa wyprodukowane z jęczmienia.

  1. Zapobiega cukrzycy

Tym razem piwo wzięli na tapetę naukowcy z Barcelonie i Madrycie. Wnioski, do jakich doszli są bardzo zaskakujące: osoby, które regularnie piją umiarkowane ilości piwa są mniej podatne na wystąpienie cukrzycy.

  1. Wspiera trawienie

Wszystko dzięki zawartości witaminy B1, która przyczynia się do przyspieszenia tempa trawienia (w szczególności tłuszczów i węglowodanów). Pomagają jej inne, znajdujące się w piwie składniki – niacyna oraz ryboflawina, które działają stymulująco na soki żołądkowe.

  1. Reguluje pracę nerek

Kolejne badania na temat piwa pochodzą z Finlandii i wskazują na fakt, że jego spożywanie zmniejsza ryzyko pojawienia się kamieni nerkowych nawet o 40%. Dużą rolę przypisuje się tutaj moczopędnym właściwościom piwa. Z kolei picie zbyt dużych ilości może prowadzić do uszkodzenia wątroby i obciążenia nerek.

Racząc się szklanką (czy też kuflem) piwa, pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzać, bowiem nadużywanie tego oraz innych trunków nigdy nie przyniesie pozytywnych skutków.