Strona główna » Zdrowie » To jedzenie daje do myślenia: produkty wzmacniające pracę mózgu

To jedzenie daje do myślenia: produkty wzmacniające pracę mózgu

To jedzenie daje do myślenia: produkty wzmacniające pracę mózgu
  1. Pomidory

Zawarta w nich luteina wzmacnia koncentrację i pamięć, z kolei przeciwutleniacz o nazwie likopen chroni przed udarem oraz aktywnie walczy z wolnymi rodnikami. Warto spożywać pomidory w każdej postaci: surowej, jako zupę, przecier, czy sok.

  1. Pieczywo żytnie

Dzięki zawartym w nim węglowodanom złożonym zaspokaja nasze potrzeby energetyczne oraz odżywcze przez długi czas, co przekłada się również na większe skupienie i  rozwój inteligencji.

  1. Buraki

W burakach znajdują się cenne azotany – mają one zdolność do zatrzymywania demencji starczej, jak również poprawy ukrwienia mózgu. Ponadto picie np. soku z buraka daje mózgowi odpowiednie dotlenienie.

  1. Seler

Seler jest bogaty w luteolinę – fitozwiązkek i jednocześnie silny antyoksydant. Ma on zdolność do poprawy sprawności intelektualnej człowieka oraz hamowania wytwarzania toksycznych dla mózgu elementów.

  1. Kurkuma

Kurkuma znana jest nie tylko z obniżania poziomu cholesterolu i glukozy, ale również ze zmniejszania ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera. Główny składnik za to odpowiedzialny to kurkumina, która jest w stanie stymulować układ odpornościowy, co wpływa pozytywnie na walkę z demencją.

  1. Ryby morskie

To doskonałe źródło witaminy D, odrywającą istotną rolę w procesie zapamiętywania. Poza tym, jedzenie ryb poprawia koncentrację i wspomaga procesy poznawcze.

  1. Czosnek

Dobroczynne odziaływanie czosnku na umysł przejawia się w ochronie przed uszkodzeniami wywołanymi używkami oraz zanieczyszczeniami środowiska, a także naprawianiu powstałych mikrouszkodzeń.

 

Masz problem z pamięcią i koncentracją? Często odczuwasz „zmęczenie umysłu”? Dołącz te produkty do swojej codziennej diety, a odczujesz różnicę.