Strona główna » Zdrowie » To jedzenie daje do myślenia: produkty wzmacniające pracę mózgu

To jedzenie daje do myślenia: produkty wzmacniające pracę mózgu

Ludzki mózg jest w pewnym sensie naszym osobistym komputerem. Pracuje na wysokich obrotach, wciąż przetwarzając informacje. Nie każdy jednak wie, że na jego dobrą kondycję może również wpływać rodzaj żywności. Sprawdź, jakie produkty stymulują pracę mózgu.

To jedzenie daje do myślenia: produkty wzmacniające pracę mózgu
 1. Pomidory

Zawarta w nich luteina wzmacnia koncentrację i pamięć, z kolei przeciwutleniacz o nazwie likopen chroni przed udarem oraz aktywnie walczy z wolnymi rodnikami. Warto spożywać pomidory w każdej postaci: surowej, jako zupę, przecier, czy sok.

 1. Pieczywo żytnie

Dzięki zawartym w nim węglowodanom złożonym zaspokaja nasze potrzeby energetyczne oraz odżywcze przez długi czas, co przekłada się również na większe skupienie i  rozwój inteligencji.

 1. Buraki

W burakach znajdują się cenne azotany – mają one zdolność do zatrzymywania demencji starczej, jak również poprawy ukrwienia mózgu. Ponadto picie np. soku z buraka daje mózgowi odpowiednie dotlenienie.

 1. Seler

Seler jest bogaty w luteolinę – fitozwiązkek i jednocześnie silny antyoksydant. Ma on zdolność do poprawy sprawności intelektualnej człowieka oraz hamowania wytwarzania toksycznych dla mózgu elementów.

 1. Kurkuma

Kurkuma znana jest nie tylko z obniżania poziomu cholesterolu i glukozy, ale również ze zmniejszania ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera. Główny składnik za to odpowiedzialny to kurkumina, która jest w stanie stymulować układ odpornościowy, co wpływa pozytywnie na walkę z demencją.

 1. Ryby morskie

To doskonałe źródło witaminy D, odrywającą istotną rolę w procesie zapamiętywania. Poza tym, jedzenie ryb poprawia koncentrację i wspomaga procesy poznawcze.

 1. Czosnek

Dobroczynne odziaływanie czosnku na umysł przejawia się w ochronie przed uszkodzeniami wywołanymi używkami oraz zanieczyszczeniami środowiska, a także naprawianiu powstałych mikrouszkodzeń.

 

Masz problem z pamięcią i koncentracją? Często odczuwasz „zmęczenie umysłu”? Dołącz te produkty do swojej codziennej diety, a odczujesz różnicę.

Oceń ten artykuł.

1 komentarz

  • michu
  • 29 czerwca 2017

  Czosnek dobry na wszystko tak na prawde 🙂

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *