Strona główna » Seks i związki » 7 rzeczy, które kobiety powinny wiedzieć o mężczyznach

7 rzeczy, które kobiety powinny wiedzieć o mężczyznach

7 rzeczy, które kobiety powinny wiedzieć o mężczyznach

Po pierwsze: też mamy uczucia

Czy wiesz, że my też ronimy łzy, przeżywamy porażki, odczuwamy smutek, przygnębienie lub ból? W takich chwilach Cię potrzebujemy. Ciebie i Twojego wsparcia. Może myślisz: to facet, poradzi sobie. Oczywiście, że sobie poradzi, ale potrzebuje kogoś, kto z nim będzie zarówno w chwilach szczęścia, jak i nieszczęścia. Jeśli to widzisz, reaguj. Nie bądź obojętna.

Po drugie: nie „domyślamy się”

Facet to facet – myśli zero-jedynkowo. Więc jeśli słyszymy, że mówisz: „Nie podoba mi się ten kostium, za bardzo widać mi boczki. Co sądzisz?”, to w przeważającej większości odpowiemy: „Kochanie, to może wybierz jakiś inny skoro ci się nie podoba?” Nie rozumiemy, że naszym „naturalnym” odruchem powinno być zaprzeczenie i komunikat zwrotny typu: „Kochanie, przecież Ty wcale nie masz boczków” albo „Kochanie, ten kostium leży na Tobie idealnie”. No dobrze, ewentualnie możemy powiedzieć: „Kochanie, dla mnie masz najpiękniejsze boczki na świecie!”, ale tutaj jest spore ryzyko, że się obrazisz, mimo, że naprawdę uwielbiamy Twoje boczki. Inna sytuacja, tym razem to my pytamy: „Kochanie, dlaczego nie powiedziałaś mi, że nie lubisz popcornu?” Ty odpowiadasz: „Myślałam, że się domyślisz…”. Eh, nie. Nie, nie, nie. Facet jest prosty jak budowa cepa i tak właśnie trzeba z nami rozmawiać.

Po trzecie: lubimy komplementy

Nawet nie wiesz, jak one na nas działają. Od razu chce się góry przenosić dla Ciebie! Dlatego mów nam miłe rzeczy. Wiadomo, nie cały czas, nie co chwilę. Od czasu do czasu, w sytuacji, gdy spodoba Ci się sposób, w jaki coś zrobiliśmy, powiedzieliśmy. Jest to dla nas naprawdę motywujące i uskrzydlające.

Po czwarte: nie myślimy wyłącznie o seksie

My tak na poważnie. Większość z nas nie ma seksualnej fobii. Lubimy też rozmawiać. Lubimy też się poprzytulać. Lubimy też się powygłupiać. I tez jesteśmy czasem zmęczeni. Wiemy, że ciężko Ci w to uwierzyć, ale tak właśnie jest. Koncentrujemy się na różnych potrzebach, nie tylko seksualnych.

Po piąte: potrafimy wysłuchać

Rozumiemy, że masz gorszy dzień. Że boli Cię głowa, miałaś spięcie z szefem, pokłóciłaś się z koleżanką. Rozumiemy, że możesz być rozdrażniona, smutna, rozchwiana emocjonalnie, zdenerwowana. Że potrzebujesz się wygadać, wyżalić. Śmiało, zrób to. Powiedz nam, co Ci leży na sercu, a razem znajdziemy sposób na to, abyś poczuła się lepiej. We dwoje raźniej!

Po szóste: potrzebujemy spotkań z kolegami

Tak samo, jak Ty potrzebujesz spotkać się z koleżankami. Potrzebujemy czasem wyjść na piwo. Potrzebujemy umówić się z kolegami na siłownię lub na trening biegowy. Tak samo, jak Ty potrzebujesz wizyty u ulubionej kosmetyczki, lunchu z przyjaciółką, fitnessu z koleżankami z pracy. To zupełnie normalne i naturalne – jesteśmy, podobnie jak Wy, istotami społecznymi. Potrzebujemy innych ludzi do funkcjonowania w tym świecie.

Po siódme: lubimy, gdy przejmujesz inicjatywę

Żeby była jasność – nie zamierzamy odwracać ról w związku. Ale bardzo nas cieszy, jak od czasu do czasu to Ty decydujesz, przejmujesz inicjatywę, podsuwasz pomysły i propozycje, inicjujesz spotkania. Zarówno w seksie, jak i w pozostałych sferach codziennego życia.

 

Panowie, czy przychodzi Wam do głowy coś jeszcze, na co warto wrócić uwagę?