Strona główna » Po męsku » Kiedy ranne wstają zorze, czyli rzecz o porannej toalecie na szybko

Kiedy ranne wstają zorze, czyli rzecz o porannej toalecie na szybko

Kiedy ranne wstają zorze, czyli rzecz o porannej toalecie na szybko
  1. Zimna woda energii doda

Nieco zmodyfikowana wersja popularnego powiedzenia, która zajmuje dosłownie sekundę. Główną rolę gra tutaj zimna woda, nie bez powodu – pobudza skórę twarzy do pracy, wpływając korzystnie na krążenie krwi. Ponadto dodaje witalności i hartuje skórę. Naprawdę, nic prostszego. A jeśli potrzebujesz urozmaicenia tej jakże prozaicznej czynności, zamiast wody możesz od czasu do czasu użyć łyżki wyjętej prosto z zamrażarki.

  1. Ciepła woda oczyszcza

Naprzemiennie z pierwszą czynnością wykonuj oczyszczanie twarzy gorącą wodą. Wystarczy, że zwilżysz nią ręcznik, a następnie przyłożysz go do twarzy, przytrzymując przez około minutę. Podczas tego czasu para wodna otworzy pory skóry, dzięki czemu łatwiej będzie pozbyć się toksyn. Na koniec (element opcjonalny) nałóż żel do mycia twarzy i po minucie go spłucz. Teraz możesz wychodzić.

  1. Krem nawilża

Tutaj też Ameryki nie odkrywamy. Wielu mężczyzn pomija jednak ten etap, twierdząc, że nie będą się bawić w kosmetyczkę. Tymczasem już dawno minęły czasy, kiedy krem do twarzy był zarezerwowany tylko dla kobiet. Wystarczy poświęcić chwilę na delikatne rozsmarowanie kremu okrężnymi ruchami lub wklepanie go – dzięki temu skóra będzie bardziej dotleniona.

  1. Budzik budzi

Może nie tyczy się to stricte toalety, ale jest bardzo istotne z punktu widzenia porannej kondycji. A więc: nie zasypiaj po pierwszym dźwięku. Po prostu wstań i zrób śniadanie. Zapomnij o przestawianiu budzika – będziesz wtedy jeszcze bardziej zmęczony. Co więcej, może Ci to wejść w nawyk, a później przestawić mózg na efektywne wstawanie z łóżka jest o wiele ciężej.

  1. Płyny uzupełniają braki

Jeśli masz za sobą całonocną, zakrapianą procentami imprezę, pewne jest, że alkohol wypłukał z Twojego organizmu wodę i składniki odżywcze. Z rana dobrze jest te braki uzupełnić. Jak? Najlepiej wypić około litra wody mineralnej z cytryną. Można również sięgnąć po sok pomidorowy.

  1. Powietrze odświeża

Zasypiaj z otwartym oknem. Chyba, że jest środek zimy, a Ty jesteś podatny na przeziębienia – wtedy okno otwieraj rankiem, na kilka minut. Jeśli masz jednak trochę czasu, idź na krótki spacer – z psem, czy po bułki do piekarni. Powietrze wpłynie pozytywnie na Twój nastrój, usprawni funkcjonowanie tętnic, a także odświeży Twój wygląd.

 

Te proste działania mogą dać naprawdę wiele, jeśli chodzi o regenerację Twojej twarzy, a także całego organizmu. Pamiętaj również o nadrabianiu zaległości w spaniu!