Strona główna » Po męsku » Stylizacja zarostu – jaki Ci pasuje?

Stylizacja zarostu – jaki Ci pasuje?

Stylizacja zarostu – jaki Ci pasuje?

Jaki jest kształt Twojej twarzy?

Określenie kształtu twarzy bardzo się przydaje – pomaga nie tylko w dopasowaniu zarostu, ale również w doborze fryzury, czy okularów. Zerknij na poniższą infografikę i określ, który model odpowiada Twojej twarzy.

 

1.Twarz okrągła – Andrzej Piaseczny

Przy takim typie cała uwaga powinna koncentrować się wokół wydłużenia twarzy, czyli sprawienia, żeby stała się bardziej pociągła. Dobrze sprawdzi się tutaj uwydatnienie podbródka i szczęki za pomocą “koziej bródki”.

2. Twarz trójkątna – Ryan Gosling

Postaraj się o niewielki zarost na podbródku, przy jednoczesnym pozostawieniu gładkich policzków. Boki również mogą pozostać nieogolone – to sprawi, że twarz będzie wydawać się mniej kanciasta.

3. Twarz podłużna – Keanu Reeves

Tutaj dobrze wyglądają bokobrody, niewielki zarost na policzkach, a także wąsy – dzięki tym elementom twarz wydaje się optycznie krótsza.

4. Twarz kwadratowa – David Beckham

Zarost przy twarzy kwadratowej powinien odwracać uwagę od elementów “kanciastych”, dlatego najlepiej sprawdzają się tutaj: krótsze boki, kozia bródka lub pełna broda.

5. Twarz owalna – Zayn Malik

Jeśli posiadasz ten typ twarzy, możesz uważać się za szczęśliwca. Nie musisz się specjalnie trudzić – tak naprawdę każdy styl zarostu do niego pasuje.

6. Twarz diamentowa – Radzimir Dębski

Przy kształcie twarzy z mocno zaakcentowanymi policzkami i podbródkiem najlepiej sprawdza się broda “à la gangster”, która oddzieli podbródek od reszty twarzy. Nad górną wargą można pozostawić delikatny wąsik.

7.  Twarz odwróconego trójkąta – Elijah Wood

Odwrócony trójkąt oznacza odwrót od zarostu na podbródku. Największą uwagę należy skupić na wąsie i bokobrodach. Jeśli chodzi o brodę, warto nadać jej trójkątny kształt.