Strona główna » Styl życia » 5 nawyków, które mężczyźni przejęli od kobiet

5 nawyków, które mężczyźni przejęli od kobiet

5 nawyków, które mężczyźni przejęli od kobiet

Oto lista kobiecych rzeczy, które coraz częściej stają się “męską działką”:

1. Golenie nóg, miejsc intymnych

Wiadomo, że sportowcom, np. pływakom gładkie nogi pomagają w osiąganiu lepszych wyników, jednak coraz więcej mężczyzn wybiera depilację mając na względzie estetykę i wygląd. Z kolei golenie miejsc intymnych często jest rezultatem nacisku pań, które motywują to większym komfortem i wygodą w sypialnianych igraszkach.

2. Selfie

Selfie przez dłuższy czas było domeną pań, jednak popularność tego typu fotografii zaczęła powoli dosięgać również mężczyzn, praktycznie w każdym wieku. Czy to może niepokoić? Cóż, selfie to przecież znak naszych czasów, trend, który na stałe wpisał się w technikę fotografowania. Fakt faktem, sprzyja on narcystycznym zachowaniom i zachwytom nad sobą, a nad tym można bardzo szybko stracić kontrolę.

3. Zainteresowanie modą

To zainteresowanie przejawia się m.in. w tym, że aktywnie podglądają to, co się dzieje na wybiegach i coraz więcej pieniędzy przeznaczają na modne dodatki. Cenią uznane marki, z drugiej strony chcą być oryginalni i niepowtarzalni. Mało tego, coraz częściej również potrafią odróżnić kolor żółty od kanarkowego lub pastelowy róż od łososiowego.

4. Zajmowanie się dzieckiem

Kobieta w pracy, a mężczyzna w domu z dzieckiem? Taki model pojawia się coraz częściej i – powiedzmy to sobie szczerze – może się podobać. Mężczyznom też. Dodajmy, że sprzyja temu również polityka rodzinna i przyznawanie ojcom coraz większych przywilejów (typu urlop tacierzyński) i udogodnień w tym zakresie.

5. Pielęgnacja ciała

Kiedyś męska półka w łazience składała się z dezodorantu, płynu, pianki i maszynki do golenia. Teraz zobaczyć można na niej rozmaite kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe, balsamy do ciała, a nawet … puder. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach panowie dbają o siebie znacznie bardziej i świadczy o tym zawartość kosmetyczki.

 

Czy jest coś, o czym zapomnieliśmy?