Strona główna » Zdrowie » Czy Bioxyn pomaga w gubieniu zbędnych kilogramów?

Czy Bioxyn pomaga w gubieniu zbędnych kilogramów?

Według ostatnich badań, już jedna czwarta Polaków cierpi na otyłość. To o 2,9 proc. więcej, niż średnia europejska. Nie dziwi zatem, dlaczego wciąż wzrasta w naszym kraju liczba firm specjalizujących się w leczeniu tej przypadłości. Porady dietetyków, konsultacje psychologiczne, zabiegi chirurgiczne – specjaliści prześcigają się w oferowaniu mniej lub bardziej inwazyjnych sposobów na zgubienie zbędnych kilogramów. Tymczasem nie sposób nie wspomnieć, że coraz większą popularność zdobywają naturalne preparaty wspomagające proces odchudzania. Czy warto zaufać siłom natury?

Czy Bioxyn pomaga w gubieniu zbędnych kilogramów?

 

Otyłość – znak naszych czasów

Skuteczna walka z otyłością to z pewnością jedno z największych wyzwań XXI wieku. Dodatkowe kilogramy potrafią znacznie utrudnić nam życie, wpływając negatywnie zarówno na kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Co więcej, mogą one powodować poważne choroby, takie, jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia, a nawet nowotwory.

Na powstawanie nadwagi składa się wiele czynników, m.in. złe nawyki żywieniowe, braku ruchu, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia metaboliczne. Cieszy to, że coraz więcej osób dotkniętych tym problemem uświadamia sobie go, analizuje, a następnie podejmuje walkę, wykorzystując do tego różnorakie sposoby.

Naturalne przyspieszacze zamiast drakońskiej diety

Popularnym sposobem na walkę z dodatkowymi kilogramami jest przejście na drastyczną dietę lub inaczej – głodzenie się. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, ze nagłe przerwanie dotychczasowego trybu żywienia i przerzucenie się na przysłowiowe „listki sałaty”, często bez żadnej konsultacji, może okazać się katastrofalne w skutkach. Jeśli nagle przestaniemy jeść lub mocno ograniczymy spożywanie posiłków, możemy narazić nasz organizm na znaczny niedobór substancji odżywczych i pojawienie się ustrojów chorobotwórczych. To z kolei może wpływać na zmniejszenie produkcji enzymów trawiennych, szybkie zużycie zapasu węglowodanów, czy też utratę elektrolitów, a w konsekwencji na pojawienie się anemii, osteoporozy, zaniku mięśni szkieletowych, czy też obniżenia odporności organizmu.

Znacznie bezpieczniej jest zastosować naturalne przyspieszacze redukcji wagi, do których zalicza się również Bioxyn. Pozostaje pytanie, czy są one w stanie zastąpić np. forsowne treningi, czy też drogi zabieg w klinice.

Bioxyn – cena, skład, działanie

W wyborze preparatów odchudzających z pewnością warto wziąć pod uwagę skład. Zdarza się bowiem, że produkty takie zawierają wiele sztucznych składników, które mogą mocno obciążać organizm. Niekiedy sytuacja jest zupełnie inna – dany produkt zawiera niedostateczną ilość cennych składników aktywnych, co przekłada się na niską jego skuteczność lub też składniki te nie są odpowiednio dobrane i „nie współpracują” ze sobą.

Pod tym względem Bioxyn prezentuje się bardzo dobrze, przede wszystkim dlatego, że to kompozycja wyłącznie naturalnych elementów: wysoko stężonego ekstraktu ze szlachetnego szafranu, opuncji figowej, imbiru lekarskiego, kozieradki pospolitej, gorzkiej pomarańczy, liści prawdziwej, zielonej herbaty oraz L-tyrozyny.

Nie bez powodu producenci główny nacisk położyli na szafran – według licznych badań to roślina wykazująca silne właściwości przyspieszające spalanie tłuszczu. Ponadto, mocno wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia (co ma przełożenie na stymulację procesu przemiany materii), a także produkcję serotoniny – hormonu odpowiedzialnego nie tylko za dobre samopoczucie, ale również za regulowanie poziomu apetytu. Jeszcze jedna kwestia: szafran zawarty w Bioxynie pozyskiwany jest ręcznie zaledwie 7 dni w roku, w godzinach, kiedy kwiaty krokusa wydzielają swe najcenniejsze właściwości.

Działanie szafranu intensyfikuje i uzupełnia opuncja figowa, która w istotny sposób wpływa na ograniczenie przyswajania tłuszczów dostarczanych wraz z pożywieniem. Oznacza to, że spożywany pokarm staje się mniej kaloryczny. Z kolei imbir lekarski pobudza wydzielanie soków trawiennych.

Co z ceną? Biorąc pod lupę inne preparaty tego typu dostępne na polskim rynku, można powiedzieć, że cena ok 130 zł plasuje Bioxyn na średniej półce.

Bioxyn – warto, czy nie?

Decydując się na zakup preparatów wspomagających zrzucanie zbędnych kilogramów, z pewnością warto kierować się wspomnianym wcześniej składem. Istotne są również opinie osób, które przechodziły już podobną kurację oraz ścisłe przestrzeganie zasad dawkowania. Tylko czy to wystarczy?

Weźmy pod uwagę to, że wieloletnia otyłość nie jest łatwym przeciwnikiem. Dlatego stosowanie Bioxynu warto wspomóc m.in. racjonalną dietą.

Być może zrzucenie 20 kilogramów mniej w jeden miesiąc jest nierealne, jednak 10-12 – jak najbardziej, patrząc z punktu widzenia biologii, a także biorąc pod uwagę opinie z forów internetowych i blogów osób, które tę walkę podjęły.

Artykuł sponsorowany

Już oceniłeś artykuł.

4 komentarze

  • Paweł
  • 19 kwietnia 2017

  Otylośc potrafi być bardzo groźna nawet dla życia ludzkiego ja odkąd zażywam Bioxyn stale chudne już -10 kilo a minelo 5 tygodni odkad zaczałem kuracje. Mam nadzieję na zrzucenie jeszcze ok 15 kilo i będzie ok

  Odpowiedz
  • Renia
  • 19 kwietnia 2017

  U mnie nie idzie tak szubko jak u pana Pawla -7 kilo na liczniku i miesiac kuracji za mna ale tez licze na więcej

  Odpowiedz
  • Magda
  • 20 kwietnia 2017

  Ja dopiero zaczynam odchudzanie z bioxynem mija 5 dni i na razie moge powiedziec ze 1,5 kg mniej i jakoś tak lepiej sie czuje. Trzymajcie kciuki

  Odpowiedz
  • elwira
  • 21 kwietnia 2017

  Cena adekwatna do jakości, u mnie pomogło bardzo straciłam -15 kg w nieco ponad miesiąc bez zbednych wyrzeczeń. Jak widać się da

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *