Strona główna » Styl życia » Facet i smartfon – połączenie (nie)idealne

Facet i smartfon – połączenie (nie)idealne

Facet i smartfon – połączenie (nie)idealne

Rozwijająca się technika wyposażyła nas w smartfon – narzędzie, które powoli jest w stanie zastąpić wszystko. Bank, pocztę, sklep a czasem nawet – co trochę przerażające – … drugiego człowieka. W pewnych sytuacjach warto jednak powstrzymać się od korzystania z niego. Jakich? Oto one.

  1. Rozmawiasz przez telefon? Bądź dyskretny

Pierwsza i wciąż naczelna zasada, którą dobrze stosować wszędzie – zarówno w środkach komunikacji miejskiej, w pociągu, jak i w restauracji, czy np. w kolejce do lekarza. Rozmawiając, po prostu odejdź na bok i wycisz głos. Nie każdy ma ochotę słuchać o Twoich sprawach biznesowych (poza tym to dość ryzykowne), czy np. o tym, do jakiego baru się dziś wybierasz.

2. Szanuj swojego rozmówcę – powstrzymaj się od sprawdzania Fejsa

Nic tak nie wkurza, jak brak należytej uwagi drugiej strony podczas bezpośredniej rozmowy. Ktoś do Ciebie coś mówi, a Ty nieprzytomnie potakujesz i siedzisz z “głową w Fejsie”. To bardzo źle wygląda i skutecznie odstrasza.

3. Prowadzisz? Korzystaj z zestawu słuchawkowego (jeśli musisz)

Zaoferowałeś się, że podrzucisz znajomą do centrum? Świetnie, ale w takim wypadku najlepiej odłożyć telefon na bok lub skorzystać ze słuchawek. Po pierwsze, bezpieczeństwo i skupienie na drodze. Po drugie, poświęć nieco uwagi znajomej.

4. Pijesz? Bądź ostrożny

Ile razy zdarzyło Ci się, że po pijaku opublikowałeś post, a następnego dnia nie mogłeś uwolnić się od komentarzy i docinków? Alkohol i internet to dość ryzykowne połączenie – to wiadomo nie od dziś. Co możesz zrobić, aby ominąć ‘internetowe Kac Vegas’? Są dwie opcje: chowasz telefon albo kontrolujesz sam siebie w ilości wypitych kieliszków. Najlepiej połączyć jedno z drugim 🙂

5. #foodporn, czyli jak zepsuć niejedną kolację

Najlepsza restauracja w mieście. Przy stole Ona, Ty, wykwintne dania, wino, Twój smartfon (tak, Twój, nie jej) i …. zaczyna się. Jak to tak bez zdjęcia jedzenia? Fota z jednej, z drugiej, z trzeciej strony. Czas mija, jedzenie stygnie. To może irytować.