Strona główna » Po męsku » Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Jak uniknąć podrażnień po goleniu?

Znudził Ci się styl „na drwala”, jednak boisz się golić, bo dawno nie miałeś maszynki do golenia w ręku? A może golisz się codziennie, ale Twoja skóra zdradza widoczne i nieprzyjemne dla oka ślady tej czynności? Poznaj metody pozwalające skutecznie chronić skórę podczas golenia.

1. Oczyść twarz

Po prostu ją umyj – w ten sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń i zmniejszysz ryzyko wystąpienia czerwonych krostek, które często pojawiają się tuż po goleniu. Jeżeli Twoja twarz często się przesusza, staraj się unikać mycia mydłem.

2. Nawilżenie to podstawa

Krem, pianka, żel – specyfików o działaniu nawilżającym jest naprawdę dużo. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie mają właściwości podnoszące włos i zmiękczające zarost, a dzięki temu golenie staje się znacznie łatwiejsze. Pamiętaj o tym przy wyborze produktu.

3. Peeling? Niekoniecznie, ale czasem warto

Niektórzy faceci wstydzą się peelingów – uważają, że to kobieca rzecz, ale nie zdają sobie sprawy z tego, że zabieg ten ułatwia wydostanie się wrośniętych włosków na zewnątrz. Od czasu do czasu można się przemóc 🙂

4. Goląc się, podążaj za … włosem

A konkretnie za jego kierunkiem. To bardzo ważna rzecz, jeśli chodzi o unikanie podrażnień.

5. Kolejność

Zawsze zaczynaj od policzków, później przejdź do szyi, a na koniec zostaw brodę i okolice warg.

6. Używasz tradycyjnej maszynki? Oczyszczaj ostrze

Po każdym ruchu maszynką.

7. Masz problemy z poranną koncentracją lub ze skórą twarzy?

Użyj golarki elektrycznej. Zminimalizujesz w ten sposób ryzyko zacięcia się, jak również unikniesz podrażnień.

8. Co po goleniu?

Stosuj płyn lub balsam po goleniu o właściwościach kojących, nawilżających i antybakteryjnych.

Jeżeli czujesz, że poranne golenie jest dla Ciebie katorgą i Twoja skóra mocno na tym cierpi, możesz również skorzystać z zabiegu laserowego, który usuwa zarost na stałe. Wystarczy, że zgłosisz się do któregoś z salonów kosmetycznych. Koszt jednego takiego zabiegu (być może potrzebne będzie kilka) waha się w granicach 200-500 zł.