Strona główna » Zdrowie » Suplementy pod lupą: Czy Piperine Forte pomaga zrzucić nadmierne kilogramy?

Suplementy pod lupą: Czy Piperine Forte pomaga zrzucić nadmierne kilogramy?

Suplementy pod lupą: Czy Piperine Forte pomaga zrzucić nadmierne kilogramy?

Wsparcie w walce z otyłością

Moda na bycie fit to już właściwie znak naszych czasów. Zachowanie smukłej sylwetki i atrakcyjnego wyglądu stało się powszechne i naturalne – jest wyznacznikiem troski o swoje ciało i świadomego podejścia do własnego wizerunku. Nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka sposobów na udoskonalanie swojej sylwetki i nie ma to już nic wspólnego z żywieniem się przysłowiowym liściem sałaty.

Profesjonalne treningi fitness, blogi poświęcone zdrowej żywności, oczyszczające koktajle, a wreszcie naturalne przyspieszacze odchudzania, które mają pomagać w redukcji nadmiernych kalorii. Nowoczesne metody usprawniające proces odchudzania powoli wypierają z rynku kosztowne operacje odsysania tłuszczu czy wielomiesięczne konsultacje z dietetykiem. Stosunkowo niskie ceny tabletek odchudzających, łatwa dostępność i obietnice szybkich rezultatów nie wszystkich jednak do siebie przekonują. Czy środkami przyspieszającymi odchudzanie da się zastąpić restrykcyjne diety i mordercze treningi w siłowni?

Zamów od Producenta

Pigułki na odchudzanie rozwiązaniem na otyłość?

Piperine Forte - gdzie kupić: Producent, Allegro czy CeneoNie ulega wątpliwości, że wizyty u dietetyków i sztywno ustalane przez nich jadłospisy to już przeżytek. W dzisiejszych czasach, gdy dostęp do wiedzy na temat zdrowego odchudzania jest właściwie na wyciągnięcie ręki, a ekspertów od ‘bycia fit’ przybywa, ludzie o wiele chętniej samodzielnie wybierają metody zrzucania nadmiernych kilogramów. Tabele kaloryczne i restrykcyjne diety coraz częściej zastępowane są pigułkami, dzięki którym odchudzanie ma bazować nie na odmawianiu sobie ulubionych przekąsek, ale na szybszym ich trawieniu. Dlaczego więc wywołują tak wiele kontrowersji?

Przeglądając fora internetowe można dojść do wniosku, że wiele osób korzysta z tabletek odchudzających trochę na oślep. Stosowanie przypadkowych preparatów bez znajomości ich składu, przeznaczenia czy zaleconego sposobu dawkowania rzeczywiście może budzić obawy o niepożądane skutki uboczne. By opanować nieco informacyjny chaos, postanowiliśmy tym razem dokładnie prześwietlić środek przyspieszający odchudzanie o nazwie Piperine Forte.

Piperine Forte – cena, skład, efekty

Rozważając stosowanie tabletek odchudzających, warto zwracać uwagę nie tylko na obietnice producenta czy niską cenę, ale przede wszystkim na skład i opinie na ich temat. Choć kryterium finansowe jest w tej kwestii (jak w wielu innych) dość istotne – warto mieć świadomość, że tak jak za wysoką ceną wcale nie musi kryć się najlepszy skład i największa skuteczność, tak i podejrzanie niska cena powinna wzbudzić nasze wątpliwości. Rozeznanie w internetowych aptekach, na allegro i w bezpośrednim sklepie producenta, pozwoliło nam ustalić, że koszt jednego opakowania Piperine Forte to tzw. średnia półka, na której plasuje się większość tego typu środków. Biorąc pod uwagę, że pozyskiwanie wysoko stężonej piperyny niestety nie jest tanie, cena tabletek odchudzających z tym składnikiem zwykle nie jest niższa niż 80 – 100 zł. Mowa oczywiście o oryginalnej substancji pozyskiwanej z wysokich jakościowo ziaren czarnego pieprzu, bo marne jakościowo mieszanki piperyny np. z kurkumą uda się znaleźć zapewne już za 30 -50 zł.

Koszt prześwietlanego przez nas preparatu, Piperine Forte, to około 120 zł. Przejdźmy jednak do konkretów – jak jest ze skutecznością takich tabletek i czy obietnice schudnięcia bez stosowania diet mogą być realne?

Zamów od Producenta

Tabletki na odchudzanie – tak to działa

Działanie piperyny jest znane dietetykom od wielu lat. Fakt, że wierzchnia warstwa czarnego pieprzu wzmaga wydzielanie soków trawiennych (żołądkowego, jelitowego i trzustkowego) oznacza, że przyjmowanie wysoko stężonej piperyny jest w stanie przyspieszyć metabolizm nawet 4-krotnie. Patrząc z tej perspektywy, działanie tabletek odchudzających staje się zrozumiałe – specjaliści zaznaczają jednak, że efekty odchudzania z piperyną nie każdemu przyniosą tak samo spektakularne rezultaty. Wiele zależy od genów, trybu życia, nawyków żywieniowych. Obietnice schudnięcia 12 – 13 kg w ciągu miesiąca z pewnością są lekko przesadzone, ale 7-8 kg w ciągu 4 tygodni to, z biologicznego punktu widzenia, zupełnie realny rezultat.

„Im więcej ‘dział’ przeciwko otyłości wytoczymy, tym szybciej pojawią się satysfakcjonujące rezultaty. Działanie tabletek takich jak Piperine Forte bez wątpienia przyspiesza redukcję nadmiernych kalorii i pomaga wysmuklić sylwetkę, jeśli jednak oczekujemy spektakularnych efektów w maksymalnie krótkim czasie, najlepiej połączyć tabletki z regularną aktywnością fizyczną.” – wyjaśnia fizjolog żywienia, Małgorzata Stępień.

Piperine Forte – warto czy nie?

Rozwój współczesnej medycyny w dzisiejszych czasach z pewnością ułatwia zachowanie szczupłej sylwetki, nawet osobom borykającym się ze skłonnością do tycia. Łatwa dostępność środków odchudzających, ich stosunkowo niska cena i wygoda stosowania bez wątpienia przyczyniły się do rosnącej popularności tabletek takich jak Piperine Forte. Warto jednak podchodzić do tego z głową. Przede wszystkim dobierając odpowiednie pigułki indywidualnie, kierując się składem, opiniami i ściśle przestrzegając zasad dawkowania.

Z pewnością żadne dostępne bez recepty środki nie wyleczą wieloletniej otyłości jeśli nie połączy się ich z rozsądnym żywieniem, ale jako naturalne przyspieszacze spalania zbędnej tkanki tłuszczowej, mogą sprawdzić się całkiem dobrze. Decyzję o tym, czy chcemy ułatwić sobie walkę z nadmiernymi kilogramami przyspieszając odchudzanie z pomocą tabletek, trzeba już podjąć samodzielnie.

Zamów od Producenta

Żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Piperyna