Strona główna » Seks i związki » Suplementy pod lupą: Czy Penirium rzeczywiście pomaga powiększyć penisa?

Suplementy pod lupą: Czy Penirium rzeczywiście pomaga powiększyć penisa?

Suplementy pod lupą: Czy Penirium rzeczywiście pomaga powiększyć penisa?

„Mały kompleks” – rysa na męskości

Czasy, kiedy o łóżkowych problemach wstydzono się opowiadać nawet lekarzowi, na szczęście powoli odchodzą w zapomnienie. Dziś podejście do seksualności jest o wiele bardziej otwarte i świadome, a tematów tabu sukcesywnie ubywa. Rosną też wymagania kobiet, które przestają wstydzić się swoich potrzeb i potrafią otwarcie mówić o braku satysfakcji seksualnej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn szuka sposobów na poprawienie swoich seksualnych możliwości.

Według najnowszych danych, kompleks małego penisa może dotyczyć aż 46% mężczyzn w Polsce. Większość z nich nie chce jednak słyszeć o obciążnikach rozciągających penisa ani o krępujących ćwiczeniach z pompką. Przestarzałe metody, podobnie jak kosztowne operacje chirurgiczne, powoli odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują nowoczesne, dyskretne pigułki, które mają przedłużać penisa bez bólu, wielkich wydatków czy konsultacji z lekarzem. Niskie ceny, łatwa dostępność i obietnice szybkich rezultatów nie wszystkich jednak do siebie przekonują, pozostawiając jedną główną wątpliwość – czy tabletki powiększające penisa naprawdę działają?

Pigułki na powiększanie – recepta na rozmiar XXL

Przewaga tabletek na przedłużanie penisa polega przede wszystkim na tym, że ich stosowanie nie wymaga żadnych wizyt w gabinecie urologicznym i – co najważniejsze – żadnej ingerencji chirurgicznej w najczulszy punkt męskiego ciała. Co więcej, producenci tego typu środków zapewniają, że efekt powiększenia członka utrzymuje się na stałe, a same tabletki są w pełni naturalne i bezpieczne. Dlaczego więc wywołują tyle kontrowersji?

Przeglądając fora internetowe można dojść do wniosku, że wielu mężczyzn używa pigułek powiększających członka trochę ‘na oślep’. Brak znajomości składu poszczególnych preparatów czy samodzielnie ustalane metody dawkowania rzeczywiście mogą budzić obawy o niepożądane skutki uboczne. Większość panów nie wie, gdzie kupić odpowiednie tabletki, jak je dobrać i stosować. By nieco uporządkować wiedzę na temat farmakologicznych metod przedłużania penisa i zgłębić fenomen powiększających tabletek, postanowiliśmy tym razem prześwietlić preparat o nazwie Penirium.

Penirium – cena, opinie, efekty                               

Większość panów rozważających powiększenie swojej męskości, jako główne kryterium stawia kwestię finansową. To zrozumiałe, choć specjaliści podkreślają, że cena preparatu nie powinna być jedynym wyznacznikiem decydującym o wyborze konkretnych tabletek. Warto mieć świadomość, że o ile pigułki za 400 zł zapewne niczym nie różnią się od tych za 250 zł, o tyle podejrzanie niska cena (poniżej 50-60 zł) powinna wzbudzić obawy o skuteczność preparatu. Dlaczego? L-arginina i L-karnityna stosowane do farmakologicznego rozszerzania ciał jamistych prącia, to substancje trudne do wyselekcjonowania w warunkach laboratoryjnych, dlatego produkty z ich zawartością nie mogą być tanie.

Rozeznanie w internetowych aptekach, na allegro i bezpośrednio w sklepie producenta pozwoliło nam ustalić, że koszt jednego opakowania Penirium to około 120 – 150 zł. Mówimy więc o tzw. średniej półce, na której zresztą plasuje się większość pigułek na powiększanie penisa. A jak jest ze skutecznością?

Tabletki powiększające penisa – tak to działa

L-arginina w połączeniu z L-karnityną to silnie stymulujące substancje aktywne, które zwiększają napływ krwi do penisa i wpływają na trwałe rozszerzenie ciał jamistych oraz ciała gąbczastego. Fakt, że składniki te zwiększają również spermatogenezę i przyspieszają regenerację po stosunku wyjaśnia, dlaczego preparaty takie jak Penirium mogą realnie wpływać nie tylko na rozmiar członka, ale też na poprawę sprawności seksualnej i wzmocnienie potencji. Nie można jednak oczekiwać, że stosowanie tabletek powiększających przyniesie każdemu mężczyźnie równie spektakularne efekty – wiele zależy przecież od genów, stylu życia czy wyjściowego rozmiaru członka.

Z biologicznego punktu widzenia, rozszerzenie ciał jamistych wpływające na zwiększenie masywności członka, nie jest niczym nowym – to w pełni naturalny proces, obserwowany podczas erekcji. Biorąc pod uwagę, że L-arginina w składzie Penirium stanowi niemal 70% wszystkich komponentów, jej działanie z pewnością przyczynia się do większego napływu krwi do naczyń oraz do ich rozszerzenia. „Czy efekt powiększenia będzie stały, zależy w dużej mierze od konsekwencji i regularności przyjmowania preparatu.” – wyjaśnia seksuolog, Piotr Jodła.

Penirium – warto czy nie?

Nie ma wątpliwości, że współczesna medycyna i nowoczesne rozwiązania farmakologiczne stopniowo wypierają z rynku ryzykowne przyrządy do mechanicznego powiększania członka. Łatwa dostępność on-line, niska cena i opinie mówiące o szybkich efektach z pewnością przyczyniają się do rosnącej popularności pigułek takich jak Penirium. Co prawda obietnice przedłużenia penisa o 8 cm w 7 dni są lekko przesadzone, ale dodatkowe 5-6 cm w ciągu miesiąca to efekt – z medycznego punktu widzenia – zupełnie realny do osiągnięcia.

Decydując się na powiększanie męskości z pomocą tabletek, zawsze powinno się dokładnie przeanalizować ich skład, sprawdzić opinie i ściśle przestrzegać zaleconego sposobu dawkowania. Warto mieć świadomość, że żadne tabletki dostępne bez recepty nie zmienią 5-centymetrowego penisa w 19-centymetrowego giganta, ale dla panów pragnących naturalnie wydłużyć przyrodzenie o 6-7 dodatkowych centymetrów mogą sprawdzić się całkiem dobrze. O tym, czy i o ile powiększyć swoją męskość z pomocą środków takich jak Penirium, każdy musi już zdecydować sam.

Artykuł sponsorowany

Już oceniłeś artykuł.