Strona główna » Zdrowie » Im bielsze zęby, tym więcej szczęścia w życiu!

Im bielsze zęby, tym więcej szczęścia w życiu!

Im bielsze zęby, tym więcej szczęścia w życiu!

Białe zęby kojarzą się z gwiazdami kina, celebrytami z czerwonego dywanu, ludźmi sukcesu, bogatymi biznesmenami. Jak się okazuje – nie bez powodu. Psychologowie po kilku latach badań dowiedli, że od koloru Twoich zębów zależy jak postrzegają Cię inni ludzie, a w konsekwencji – czy są Ci przychylni.

Żółte zęby są… odrażające?

Niegdyś pożółkłe zęby zdradzały brak dbałości o higienę lub uzależnienie od papierosów. Dziś mają je nawet dbający o siebie młodzi ludzie bez nałogów. Wskutek postępu cywilizacji problem nieestetycznych przebarwień dotyka średnio 76,14% ludzi rocznie. To nieprawda, że kolor zębów jest nam dany dożywotnio. Przebarwienia powstają i nasilają się wskutek niezdrowego jedzenia, picia kolorowych napojów (zwłaszcza gazowanych, które dodatkowo osłabiają szkliwo), palenia papierosów i picia alkoholu.

Z wiekiem zęby stają się coraz słabsze i bardziej podatne na przebarwienia. Badania psychologów wykazały, że posiadacze żółtych zębów postrzegani są jako osoby nieatrakcyjne, zaniedbane, a nawet niegodne zaufania.

Ile może zdziałać śnieżnobiały uśmiech?

Białe zęby są synonimem wysokiego statusu społecznego, jednak nie tylko skojarzenia i stereotypy odpowiadają za pozytywną ocenę lśniącego uśmiechu. Białe zęby rozjaśniają twarz, dodają jej blasku, przez co posiadacze białego uśmiechu wyglądają po prostu promienniej i ładniej.

Badania psychologów potwierdzają: ludzie z białymi zębami traktowani są lepiej, postrzegamy ich jako osoby atrakcyjne, młode i zadbane. Dzieląc się śnieżnobiałym uśmiechem łatwiej zdobyć pracę, a nawet miłość. To jednak nie koniec korzyści. Biały zęby są także… zdrowsze. Brak osadu stwarza niekorzystne warunki dla bakterii i tym samym zapobiega powstawaniu próchnicy. Jasne zęby są dzięki temu mocniejsze i nie wymagają częstych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Jak zyskać białe zęby?

Natura nie obdarzyła Cię lśniącym uśmiechem? Jeszcze nic straconego. Współczesna stomatologia estetyczna oferuje wiele możliwości wybielenia zębów. Co więcej, niekoniecznie musi się to odbyć na fotelu stomatologicznym. Najnowsze metody pozwalają równie skutecznie wybielić zęby w domu. Do wyboru mamy cały wachlarz metod, od popularnych past aż po profesjonalne zestawy wybielające do domowego użytku. Z pewnością każdy znajdzie wśród nich sposób najbardziej odpowiedni dla siebie.