Strona główna » Styl życia » Męska rozrywka – sposoby na maksymalny zastrzyk pozytywnych emocji

Męska rozrywka – sposoby na maksymalny zastrzyk pozytywnych emocji

Męska rozrywka – sposoby na maksymalny zastrzyk pozytywnych emocji

Zrzuć złe emocje na bungee

Adrenalina produkowana podczas tak ekstremalnej rozrywki jak skok na bungee, przyspiesza przemianę glikogenu w glukozę, a więc stanowi potężny zastrzyk energii dla całego Twojego ciała. Nie da się opisać uczucia wolności i satysfakcji, gdy swobodnie spadasz przez kilka sekund wbrew wszystkim zasadom, lękom i obawom. Dla maksymalnej rozrywki wybierz się do Zakopanego lub Warszawy – znajdują się tu najwyższe w Polsce wieże do skoków na bungee (90 metrów).

Jazda bez trzymanki

Kiedy ostatnio wybrałeś się do parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia? Wesołe miasteczka z kolorowymi karuzelami dla dzieci raczej nie przyniosą Ci ekstremalnych doznań, ale nowoczesne rollercoastery już tak. Proponujemy wypad do New Jersey w USA, bliżej – Port Aventura w Hiszpanii, a w Polsce nowy park rozrywki w Chorzowie. Przejażdżka niebywale szybką kolejką dostarczy Ci potężnej dawki euforii i adrenaliny, a gdy z niej wysiądziesz… będziesz miał ochotę na więcej!

Ciepło zimno

Korzystanie z sauny to dobry sposób na relaks, ale prawdziwi mężczyźni potrzebują czegoś więcej. Finowie, po wymyśleniu i rozpowszechnieniu na świecie sauny fińskiej, poszli o krok dalej. Rozgrzani do czerwoności po pobycie w saunie wybiegają z niej i spoceni wskakują do lodowatej wody. Jak to działa? Naukowcy spieszą z wyjaśnieniem: ogrzanie ciała zmniejsza poziom hormonu stresu w organizmie, a nagłe obniżenie temperatury pobudza i wywołuje nagłą euforię. Jeśli nie masz możliwości skorzystania z sauny, zimny prysznic po rozgrzewającej kąpieli też może być przyjemny.

Wyżyj się na ringu

W każdym mężczyźnie drzemie typowy samiec, brutal uśpiony przez lata ewolucji i współczesną cywilizację. Wysiłek fizyczny to jedna z najlepszych dróg, by rozładować negatywne emocje i oczyścić umysł. Oczywiście nie chodzi o prymitywne bójki ani robienie komukolwiek krzywdy. Po ładunek pozytywnej energii możesz wybrać się na bokserski ring. Pod okiem doświadczonego trenera nauczysz się zniwelować stres, wyćwiczysz techniki walki wręcz – połączysz atletykę z nauką polegania na sobie i respektowania swojego przeciwnika. Polecamy!

Wspinaczka

Jeśli zależy Ci na wyjątkowo ekstremalnych przeżyciach, możesz spróbować wspinaczki bez asekuracji, jednak nie będziemy namawiać Cię do niepotrzebnego ryzyka. Wspinanie się po ściance daje ten sam rodzaj adrenaliny co skakanie ze spadochronem, dlatego pozytywnych emocji warto szukać w klubach wspinaczkowych. Treningi (z asekuracją) na sztucznej ściance nie tylko zredukują poziom stresu, ale także poprawią Twoją sprawność fizyczną.