Strona główna » Seks i związki » Poradnik dla mężczyzn – jakie kwiaty wypada wręczyć kobiecie?

Poradnik dla mężczyzn – jakie kwiaty wypada wręczyć kobiecie?

Poradnik dla mężczyzn – jakie kwiaty wypada wręczyć kobiecie?

Mowa kwiatów jest ściśle określona. Jeśli jej nie znasz, łatwo możesz zaliczyć niezręczną wpadkę przekazując informacje sprzeczne z Twoimi zamiarami. Równie ważny jak wybór kwiatu jest także dobór odpowiedniego koloru. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, by trafnie dobierać bukiet do obdarowywanej osoby i uniknąć faux pas.

Róża -hit czy kit?

Nieśmiertelna królowa kwiatów. Najczęściej wybierana przez panów jako uniwersalna i niezawodna. Czy słusznie? Czerwona róża rzeczywiście jest symbolem płomiennej miłości, choć – jak twierdzą niektóre kobiety – nieco oklepanym. Białe róże wręcza się nowożeńcom lub kobiecie, której pragniesz za coś podziękować. Kolor różowy wyraża chęć przyjaźni i przysięgę – często wręcza się ją narzeczonej. Uważaj na żółte róże, ponieważ są oznaką zazdrości, zdrady i negatywnych uczuć. O ile Twoim celem nie jest urażenie obdarowywanej kobiety, zamiast nich lepiej wybrać neutralny herbaciany kolor róż. Rzadziej można spotkać róże w kolorze błękitnym – są one oznaką wierności.

Korzystaj z różnorodności

Miłą odmianą od róży są wiosenne kwiaty, takie jak tulipany czy konwalie. Tulipany wyrażają fascynację i obdarzenie ciepłymi uczuciami. Konwalie natomiast wręcza się osobie, którą uważasz za atrakcyjną, śliczną i delikatną. Dobrym pomysłem są także tradycyjne goździki – czerwone wyrażają podziw, białe symbolizują niewinność, a różowe zapewniają że będziesz pamiętał o swojej wybrance. Frezje i niezapominajki traktowane są jako zaproszenie do flirtu, wyrażają chęć nawiązania romansu. Warto to wiedzieć, nim wręczy się takie kwiaty np. szefowej.

Jeśli chcesz za coś przeprosić, wybierz begonie. Wyrażają skruchę i prośbę o wybaczenie. Chabry informują o gorącej namiętności i pożądaniu, jakie czujesz do obdarowywanej osoby. Jeśli wybierasz się do cioci na imieniny lub chcesz wręczyć niezobowiązujący bukiecik babci albo koleżance, wybierz kwiaty które symbolizują szacunek i sympatię. Np. słoneczniki, maki lub białe goździki. Równie niezobowiązujące są stokrotki i gerbery.

Bukiet czy pojedynczy kwiat?

Jeśli wybrałeś już gatunek i kolor, pozostaje pytanie – stworzyć okazały bukiet, czy podarować symboliczny kwiat? W tej kwestii wiele zależy od rodzaju kwiatu. Wręczenie jednej stokrotki czy jednej gałązki bzu jest urocze podczas wspólnego spaceru, gdy spontanicznie zerwiesz kwiat dla swojej towarzyszki. W każdej innej sytuacji odebrane zostanie raczej jako żart lub nietakt. Symboliczny jeden kwiat dobrze sprawdza się w przypadku róż i słoneczników. Gatunki te są na tyle okazałe, że świetnie wyglądają także solo. Poza nimi zawsze lepiej jest zainwestować w bukiet. Ważne, by ilość wręczanych kwiatów była nieparzysta. Parzyste bukiety tworzone są wyłącznie w wiązankach pogrzebowych.

W nieoficjalnych sytuacjach dobrze spisują się także bukiety mieszane. Połączenie różnych wiosennych kwiatów wygląda kolorowo i świeżo, a ich symbolika mówi: cieszę się, że Cię widzę!